«Козацькі забави - 2019» у Дубенському коледжі РДГУ

Уже традиційно в Дубенському коледжі РДГУ проводяться «Козацькі забави». Свято приурочене до Дня захисника України, який відзначають у день Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва. В актовій залі коледжу зібралися студенти та викладачі нашого закладу. Ведучі свята Юрків Юліан (ІІІ-С) та Світозенська Марія (ІІ-С) наголосили, що мета заходу – пропаганда здорового способу життя серед молоді на прикладі добрих  козацьких традицій.

Уперше змагалися між собою два курені. Курінь «Соколи», до якого входили юнаки та дівчата з першого та четвертого курсів, та курінь «Дубенська Січ» за участю студентів другого та третього курсів. Глядачі, зручно розмістившись, активно вболівали за улюблений курінь. Результати одинадцяти конкурсів, які входили в програму свята, оцінювало авторитетне журі: заступник директора з виховної роботи Семещук В.М., завідувач шкільним відділенням Баковчук О.В., завдувач методичним кабінетом Павлунь В.С., практичний психолог коледжу Добровольський С.Г., голова студентської ради Кузьменко Яна; секретар журі - Красніцька О.В. Справедливими суддями на майданчику були Тимощук М.О. та Каленюк Б.Ф.

kz19 01

kz19 02

Перший конкурс - «Представлення». Кожен курінь мав свій клич, емблему, назву та газету, яку учасники приготували заздалегідь. Змістовніше відрекомендував себе курінь «Дубенська Січ».

kz19 03 kz19 14

Другий конкурс - «Піднімання гирі». Найбільшу міць м’язів та справжню волю до перемоги виявили козаки куреня «Соколи», які у сумі підняли гирю 62 рази.

kz19 003 kz19 004

Третій конкурс – «Майстерні художники». У кожного козака був вірний товариш – його кінь. Наприкріплених аркушах кожна команда повинна намалювати козака на коні. Один учасник біжить і малює голову, повертається, тоді наступний – тулуб і т.д. Виграє команда, яка швидко, згуртовано, акуратно і точно намалює картину «Козак на коні» за визначений час - 2 хвилини. Оригінальніше та естетичніше виконали роботу козаки та козачки куреня «Соколи».

kz19 005 kz19 006

Четвертий конкурс - «Тримання кута на брусах». Для участі ми запросили по одному козаку і козачці від куреня. Учасники по черзі підходили до брусів та якомога довше тримали кут 90 градусів. Їхній час сумували. У результаті довше протрималася пара від куреня «Соколи» з результатом 35 секунд.

kz19 002 kz19 007 kz19 009 kz19-008

«Ой, не будем горювати, будем танцювати…», – саме такий девіз був у п’ятому конкурсі «Українська полька». Брав участь увесь курінь. Більше сподобався залу та суддям запальний танець куреня «Соколи».

kz19 05 kz19 06

У шостому конкурсі «Тримання вантажу» ми продовжили визначати таки найсильніших козаків. По двоє учасників брали великий гарбуз і якомога довше тримали його на витягнутих вперед руках. Кращий спільний час, 1 хвилина 58 секунд, показала пара куреня «Дубенська Січ».

Цікавим для глядачів був конкурс «Піднімання тулуба в сід з вагою», де участь брали по 2 козаки та 2 козачки. Ми видали … бліни… але не справжні, а спортивні, вагою 5 і 10 кг. Протягом 1 хвилини учасники піднімали тулуб в сід. Кращий результат - 220 разів показала четвірка куреня «Дубенська Січ».

kz19 07 kz19 08

Конкурс «Наша мова калинова». Учасники відкривали конверти, а там знаходилися змішані слова. Потрібно було якомога швидше з даних слів скласти козацьке прислів’я чи приказку. Швидше виконали завдання учасники куреня «Дубенська Січ».

 

kz19 09 kz19 10 kz19 11

Дев’ятий конкурс «Армреслінг», де юнаки та дівчата мірялися силою. Глядачі підтримували всіх учасників. У результаті курінь «Соколи» прославився сильнішими козачками, а «Дубенська Січ» козаками.

kz19 12 kz19 13 kz19 15 kz19 16

Усім відома картина І. Репіна «Як козаки писали листа турецькому султану». Наші учасники спробували самі її відтворити. Точніше та цікавіше це зробив курінь «Дубенська Січ».

Незвичним, проте дуже цікавим для «Козацьких забав» став відеоконкурс. Це було домашнє завдання для кожного куреня на певну тему, до якого учасники підійшли творчо, креативно та патріотично. Результатом були одностайні оцінки від журі і оплески глядацького залу.

kz19 17 kz19 18

Гарний настрій своїм співом дарували усім Віталіна Братасюк та Діана Руда (керівник В. Ю. Янчук),Вікторія Карпюк (керівник С. Л. Мороз) та Анастасія Порана.

kz19 19 kz19 20 kz19 21 kz19 22

За підсумками усіх конкурсів перше місце здобув курінь «Дубенська Січ», другими стали «Соколи». Кожен курінь був нагороджений грамотами за перемогу в конкурсах та солодким призом.

kz19 23 kz19 24

«Козацькі забави» викликали шалену хвилю позитивних емоцій в учасників змагань та глядачів – студентів і викладачів коледжу. Такі заходи не тільки розвивають і розважають студентів, а й справді виховують їх патріотами, свідомими своєї історичної спадщини, нащадками славних козаків.