«Шляхом до Перемоги». Волонтерські ініціативи – основа національно-патріотичного виховання у коледжі

За сьогодення – важке, але сповнене надій,
за майбутнє, право на яке ми виборюємо щодень

 

Саме під таким гаслом від вересня цього навчального року продовжила плідну роботу Рада з національно-патріотичного виховання ВСП “Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ”. План дій насичений та багатогранний, а головне, що усі ініціативи тандему студентів та викладачів коледжу реалізуються з великою любов’ю до рідної неньки-України, її Захисників і щирою вірою в нашу Перемогу.

Варто зазначити, що перший урок “Герої поміж нас”, який відбувся у кожній академічній групі у різних форматах, став цілеспрямованим вектором національно-патріотичного виховання на 2023-2024 навчальний рік.

NPV1 23

Сьогодні форми реалізації національно-патріотичних ініціатив у нашому закладі найрізноманітніші: літературно-патріотичний марафон (студенти IV-А, IV-Д курсів, керівники Надія Харченко, Тетяна Гаврилюк), патріотичний ретрит (студенти IV-С курсу, керівник Олена Хітрова), лялькова вистава (студенти ІІІ-Д, IV-Д курсів, керівник Марина Голяченко), Козацькі забави (студенти ІІ курсів, керівники викладачі фізичного виховання), розмови по колу, читання патріотичної поезії, флешмоби, квести, майстерки, конкурси, воркшопи, патріотичні моделюючі ігри, тренінги, екскурсії, засідання в студіях, волонтерські походеньки, зустрічі із Захисниками України (керівники: Павло Регрут, Олена Соколюк, Тетяна Пелагій, Наталія Чайка, Олена Хітрова, Олександрина Зінченко, Марія Шаповал, Ольга Красніцька, Наталія Бондарчук, Ганна Романова, Лариса Лагнюк, Ольга Іванова, Оксана Кедись, Ірина Пулик).

На особливу увагу заслуговує спільна ініціатива студентів та викладачів коледжу у волонтерській діяльності, у якій нині зосереджена чи не найважливіша складова національно-патріотичного виховання в нашому закладі. Волонтерство сьогодні проєктується в багато вагомих спільних справ. Студенти та викладачі коледжу беруть участь у марафоні “Зігрій героя”, постійно працюють у ролі трударів-павучків та володарів гострих ріжучих інструментів, сплітаючи такі важливі маскувальні сітки; долучаються до різних акцій, як-от: “Кава для ЗСУ”, “Вжебанкір для ЗСУ”; ярмаркують власними творчими роботами, проводять благодійні збори та аукціони на підтримку воїнів ЗСУ.

NPV2 23

Тісною в рамках національно-патріотичних ініціатив є співпраця викладацького та студентського колективу коледжу з міською радою, історико-культурним заповідником, волонтерськими організаціями “Волонтери на Конторській”, “Волонтери 4.5.0”, міським центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, жіночим інтелектуальним клубом Дубенщини “Волинська азалія”, Захисниками-воїнами ЗСУ – випускниками нашого закладу освіти.

Займатися волонтерством це насамперед можливість впливати на те, що відбувається довкола, ініціювати власні проєкти та змінювати країну. Коли студенти коледжу стають волонтерами, вони не лише отримують нагоду проявити себе, здобути нові знання і навички, а й намагаються зробити життя кращим. Допомагаючи іншим, ми ініціюємо позитивний рух в суспільстві, беремо на себе відповідальність за те, що відбуваються довкола, надихаємось на творення добра, бо ж, як відомо, “добро врятує світ”