«Козацькі забави - 2017» у Дубенському коледжі РДГУ

Уже традиційно у Дубенському коледжі РДГУ проводяться «Козацькі забави». Свято приурочене до Дня захисника України, яке відзначають у день Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва. Тож 12 жовтня в актовій залі коледжу зібралися студенти та викладачі нашого закладу. Ведучі свята Чуй Назар (2-В) та Клімчак Анастасія (3-А) наголосили, що мета заходу – пропаганда здорового способу життя серед молоді на прикладі добрих  козацьких традицій.

Глядачі, зручно розмістившись, активно вболівали за улюблений курінь: «Борці», “Булава”, “Сало” або “БЕМС”. Результати десяти конкурсів, які входили в програму свята, оцінювало авторитетне журі: заступник директора з виховної роботи Семещук В.М., завідувач шкільним відділенням Баковчук О.В., голова комісії дошкільної педагогіки Найда Р.Г., голова студентської ради Скоропляс Віталій, секретар Красніцька О.В. Справедливими суддями на майданчику були Каленюк Б.Ф. та Михальчук П.І.

Перший конкурс: «Представлення». Кожен курінь мав свій клич, емблему, назву та газету, яку учасники приготували заздалегідь. Найзмістовніше представив себе курінь «Борці».

 1  2

Другий конкурс: «Богатирі». Найбільшу міць м’язів та справжню волю до перемоги виявив козак куреня «Сало».

 3 4 

Третій конкурс – «Найшвидший козак», у якому учасники демонстрували вміння швидко та якісно одягатися в козацький одяг. Найспритнішим було визначено козака від куреня «Сало».

5  6 

Четвертий конкурс: «Танок козачок». Від куреня участь приймала одна дівчина, яка танцювала український танок з предметом народного вжитку. Усі козачки були неперевершені, але перемогу віддали учасниці від куреня «БЕМС».

7  8 

Кінь для козака – вірний товариш, якому щодня потрібно давати пити воду. Наступний конкурс саме так і називався – «Напоїти коня». Учасникові потрібно було утримувати відро з водою на витягнутій руці, при цьому враховувався час. Найдовше це зміг зробити козак від куреня «Сало».

 9 10 

У шостому конкурсі «Вправна господиня» найшвидше та найакуратніше склала усі рядна козачка від куреня «Булава».

11  12 

Дуже цікавим для глядачів був конкурс «Модниці». Козачки створювали собі образ за допомогою трьох хусток. Найкреативніше це зробила учасниця від куреня «Булава».

У житті козака було безліч пригод, безліч несподіванок. Бувало й таке, що доводилося йому рятувати дівчат з полону. Це продемонстрували козаки у конкурсі «Врятуй дівчину». Учасники по команді повинні були взяти дівчину на руки і утримувати її, стоячи на одній нозі. Переможцем став козак від куреня «Борці», який протримався найдовше.

 13 14 

Цікаво було спостерігати конкурс «Гурман», де учасники повинні були з’їсти вареники, але не на швидкість. Це потрібно було зробити елегантно, вишукано. Перемогу здобув курінь «Сало».

15  16 

В останньому конкурсі змагалися отамани, адже з давніх-давен в Україні козаки славилися спритністю, винахідливістю, мали гостре око. У конкурсі «Найспритніший отаман» учасники повинні були знімати шапки зі своїх суперників, але так, щоб своя залишилася на голові. Перемогу виборов отаман куреня «Борці».

За підсумками усіх конкурсів перше місце посів курінь «Сало», друге – «БЕМС», третіми стали «Борці», курінь «Булава» – на четвертому місці.

17  18 
 19  20

Гарний настрій дарували усім учасники студії естрадного співу Сергій Олексійовець та Юлія Харитонюк, Анастасія Хаєцька, Вікторія Кравчук, Вікторія Карпюк та Віталіна Братасюк (керівник – В. Ю. Янчук).

 21  22
 23  24

«Козацькі забави» викликали шалену хвилю позитивних емоцій в учасників змагань та глядачів – студентів і викладачів коледжу. Такі заходи не тільки розвивають і розважають студентів, а й справді виховують їх патріотами, свідомими своєї історичної спадщини, нащадками славних козаків.

Голова ПМК викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни Красніцька О.В.