Студенти Дубенського коледжу РДГУ - учасники польсько-українського проекту «Natura і Kultura»
Сучасна молодь – це спільнота, яка прагне до постійного розвитку та відкриття нових можливостей. Саме до такої молоді можна віднести і студентів Дубенського коледжу РДГУ, адже вони проявляють свою активність і креативність у всіх сферах життя. Сьогодні для таких людей відкривається безліч пропозицій і сотні можливостей.
![]() |
![]() |
Цьогоріч ми мали змогу взяти участь в українсько-польському проекті «NaturaіKultura». На жаль, перетнути кордон, щоб відвідати країну і познайомитися з її культурою, нам не вдалося. Але, незважаючи на складну ситуацію в країні, обидві сторони - польська та українська - змогли все-таки втілити цей проект в реальність, хоч і в онлайн режимі. За допомогою платформи Zoom учасники знайомились з природою та культурою обох країн через онлайн-екскурсії, ігри, відео та просто спілкуючись один з одним.
![]() |
![]() |
![]() |
Учасникам проекту булозапропонованонасиченупрограму. Звичайно ж, підготовка до її реалізації була нелегкою, проте сам хід проекту виявився дуже цікавим та корисним. Перед студентами відкрилися наступні можливості:
- обмін думками з різних питань;
- можливість креативно представити свою країну та звичаї;
- практикум англійської мови;
- знайомство з однолітками з Польщі;
- екскурсії і комунікація з іноземцями.
Такі проекти заохочують молодь та осіб, що працюють із молоддю, до спільної діяльності, яка дозволяє взаємно зблизитися, відкрити спільне коріння, подолати упередження у сприйнятті спільної історії та сучасних відносин, укріплювати дружнє майбутнє, переймати досвід та вирішувати актуальні проблеми.
![]() |
![]() |
Такий культурний обмін напевно є найціннішим, адже завдяки йому можна зруйнувати стереотипи про іншу країну та розширити свій кругозір.
Отож удосконалюймо себе та надихаймо світ навколо!
Учасниця проекту Ольга Хіц
День Європи в Дубні
Щорічно, починаючи з 2003 р., Україна разом з усією європейською спільнотою святкує День Європи. У країнах Європейського Союзу це свято традиційно відзначається 9 травня, а в Україні - у третю суботу травня. День Європи є для жителів України днем спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
Святкування Дня Європи у нашому місті є по-справжньому особливим. Традиційно в центрі Дубна проводиться святковий захід та інтелектуальний квест визначними місцями Дубна. Участь у змаганні беруть представники всіх навчальних закладів міста. Оцінюються представлення команди й успішне виконання завдань на кожній зі станцій квесту. Під час змагання усі команди показують ґрунтовні знання історії свого міста та Європи, міст-побратимів, а також духовної та літературної спадщини. Оцінюють учасників відомі люди міста, духовні особи, письменники та громадські діячі.
![]() |
![]() |
Неодноразово перемогу, щирі привітання та навіть обійми отримувала команда Дубенського коледжу РДГУ. Судді були приємно вражені знаннями, вихованістю та оптимізмом студентів, тому завчасно пророкували їм перемогу. Після побиття рекорду з кількості правильних відповідей на одній із станцій наша команда отримала щедру порцію усмішок та обіймів з боку навіть, здавалося б, дуже суворих суддів.
![]() |
![]() |
![]() |
По завершенню свята усі учасники квесту були нагороджені солодкими призами. Приємно вражає велика кількість молоді, яка приходить на свято. Це вкотре підтверджує, що дубенська молодь не лише активна, але й свідома. Свято завершилося флешмобом із прапорами біля пам’ятника борцям за волю України. На завершення на площі лунали гімни України та ЄС як символ толерантності та співдружності різних культур. Наша сила в єдності, наша сила в різноманітті. Цінуймо свою державу і не забуваймо прагнути кращого, бо ми того варті!
На скрижалях історії євреїв
З 19 по 21 лютого 2020 року Дубенський коледж РДГУ долучився до Всеукраїнської акції «Єврейський сімейний альбом», організатором якої є міжнародна організація «Centropa». Заходи проходили у формі презентації спогадів та сімейних фото єврейських родин, які проживали на території України.
Участь у них взяли краєзнавець і науковець Дмитренко Т.Б. та керівник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Шевчук Е.А. Їхні розповіді та спогади зробили цей захід непересічним.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Викладачі коледжу Даниленко М.П., Малюта В.Р., Семещук В.М. у своїх виступах та студенти коледжу в історичних довідках акцентували увагу на численних випробуваннях і геноциді, через які пройшли українці та євреї у радянській «імперії зла» та нацистському «новому порядку», а також на системній фальсифікації історії колишніми диктаторами і їх нинішніми послідовниками, які мріють про відновлення імперії.
![]() |
![]() |
![]() |
Гості були приємно вражені цікавими та пізнавальними розповідями студентів. Правда про Голодомор, Голокост, Бабин Яр, Рух опору, боротьбу з «космополітами», «справа лікарів»; а також долі тисяч людей, їх повсякденні будні, праця, відпочинок; життя в евакуації, служба в армії – усе це застереження нам усім, незалежно від національності та віросповідання.
А ще було велике бажання донести до усіх учасників заходу: українці цивілізована нація, яка з повагою ставиться до усіх народів, які жили і живуть на нашій багатостраждальній землі. Їхній біль – наш біль. У кожного народу свій тернистий шлях до волі, свої герої. Серед тисяч видатних постатей нашого народу ті, яких ми шанували і будемо шанувати: Максим Залізняк, Улас Самчук, Кирило Осьмак і Роман Шухевич…
На гостини до друзів
"Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома", - стверджував Анатоль Франс.
10-13 травня у складі творчої групи делегації міської ради я вперше побувала у Польщі. Ця поїздка стала можливою внаслідок участі команди Дубенського коледжу РДГУ у відзначенні в Дубні Дні міст-побратимів. Саме наші студенти вибрали мене «кращим гравцем команди» і нагородою від Дубенської міської ради стала участь у Святі дитячої творчості у місті Гіжицько.
![]() |
![]() |
Програма перебування була досить насичена: екскурсії по місту, відвідини польської школи, костелу, прогулянка по мальовничому озері на катері, зустріч з бургомістром…Незабутні враження, море емоцій, шквал приємних моментів. Хочеться висловити слова вдячності і членам українського товариства в Польщі, і, особливо, міському голові В.М.Антонюку та начальнику відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Е.А.Шевчук за надану можливість ознайомитись з чудовим містом Гіжицько та його мешканцями. Щира подяка і адміністрації коледжу за допомогу в організації поїздки.
Маргарита Боровець,
студентка 1-А курсу
Європейські мови в міжкультурній комунікації
26 вересня відзначається День європейських мов як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Це свято досить молоде. Його виникнення пов'язане з тим, що ХХІ століття ЮНЕСКО оголосило століттям поліглотів.
З нагоди Міжнародного дня європейських мов учасниками лідерської програми Євронація та Євроклубу за підтримки міського голови 27 вересня в малій залі міської ради був проведений круглий стіл «Європейські мови в міжкультурній комунікації» . Учасниками заходу були студенти коледжів міста Дубна. За сприяння Шевчук Ерни Ананіївни на свято прибули священик з Рівного та ксьондз Мартін. Священик Роман із Рівного поділився своєю думкою про значення іноземних мов у житті людини. Сам Отець Роман добре володіє 3-а мовами. Він наголошував: «Мову потрібно вивчати із самих початків». Наприкінці свого виступу наш гість продекламував «Заповіт» Шевченка англійською мовою.
Дуже цікаво було слухати виступ ксьондза Мартіна - поляка, який працює в Україні. Спілкувався з учасниками ксьондз своєю рідною мовою - польською.Також було надано слово викладачці французької мови Дубенського коледжу РДГУ Наталії Брюхановій. Пані Наталія розповіла про велике значення французької мови та поділилася із присутніми думками про роль іноземної мови в житті людини. А наприкінці виконала пісню Патрисії Каас "Mon mec a moi".
Варто подякувати студентам І курсу, групи А Баковчук Ірині та Хіц Ользі, які були ведучими свята. Власюк Наталія продекламувала вірш про українську мову, свої знання іноземних мов продемонстрували студенти Базака Анастасія (ІІ-А), Захарчук Інна (ІІ-А) та Павлюк Яна (ІІІ-А). Вони декламували вірші іноземними мовами: англійською, німецькою та польською. Присутніх зачарувала Карпюк В.,студентка ІІІ-А курсу, своєю грою на бандурі і виконанням пісні «Ти до мене не ходи».
Наприкінці заходу гості були нагороджені квітами та подарунками від міської ради.
Знати іноземну мову - це не просто норма, але й необхідність. Знання іноземних мов - це ключ до успіху в сучасному європейському світі, бо, перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.